Zažiť Tatry autenticky? Áno, na súkromí.

Uvažujete stráviť pekný čas s rodinou vo Vysokých Tatrách? Radi by sme vám predstavili možnosti ubytovania v obľúbenej tatranskej lokalite – Tatranskej Lomnici. Jedným z najobľúbenejších spôsobov ako sa ubytovať vo Vysokých Tatrách sú rozhodne ubytovacie zariadenia typu penzióny a hotely. Tatranská Lomnica ich ponúka pomerne veľa – či už sú to väčšie hotely ako napr. Hotel Lomnica, či hotel Titris, alebo menšie penzióny ako penzión Encián,  či Penzión Slalom. Výhodou takýchto zariadení je komplexná ponuka služieb – raňajky, upratanie izby, recepcia a pod.Treba však počítať s vyššou cenou za prenocovanie.

Druhou možnosťou je ubytovať sa na súkromí, čo znamená prenajať si izbu alebo apartmán priamo od majiteľa. V Tatranskej Lomnici je pestrá paleta možností – od izby, či apartmánu v rodinnom dome až po celé byty. Výhodou ubytovania na súkromí je nižšia cena – často polovičná alebo dokonca tretinová v porovnaní s hotelmi. Záleží samozrejme na komforte a polohe konkrétnej nehnuteľnosti. Ďalšou výhodou je autentickejšia tatranská atmosféra a väčšie súkromie, keďže sa ubytujete priamo v dome, kde obvykle aj domáci býva. Majiteľ vám síce neposkytne raňajky ani každodenné upratovanie izby, no za tú cenu to stojí.

Samozrejmosťou je aj ubytovanie v kempe. V Tatranskej Lomnici ponúka kemping Tatranec miesta na stanovanie aj pre karavany. Súčasťou sú aj drevené chatky, či hotel.  V lete je to skvelá voľba pre rodiny s deťmi. Nevýhodou je menší komfort a obmedzenie na sezónne mesiace, no kto má rád kemping, je to ideálna voľba. 

Ak sa chcete ubytovať v centre  Vysokých Tatier za rozumnú cenu, odporúčame zvážiť ubytovanie na súkromí v Tatranskej Lomnici. Okrem nižšej ceny vám poskytne pravú tatranskú atmosféru medzi obyvateľmi tohto územia, ktorí vám môžu odporučiť tipy na zákutia tatier, o ktorých ste možno ani nepočuli. A veľmi ochotný domáci vám neraz uvarí, alebo upečie skvelú delikatesu priamo na záhrade, psst vieme o čom hovoríme 🙂 

Aké sú približné ceny ubytovania na súkromí v Tatranskej Lomnici?

Ceny ubytovania na súkromí v Tatranskej Lomnici sa pohybujú priblížne takto:

 • Izba v rodinnom dome – približne 20-35€ za osobu a noc v hlavnej sezóne. V mimosezóne sa určite pošťastí získať aj lepšiu cenu.
 • Menší byt/apartmán pre 4-6 osôb – ceny sa pohybujú od 100-170€ za noc za apartmán/byt. Pri väčšom počte osôb sa cena za ďalších hostí znižuje (prístelka).
 • Väčšie 4-izbové byty alebo apartmánové domy – ceny bytov sa pohybujú od 80-150 € za noc v závislosti od počtu izieb a kapacity.
 • Najlukratívnejšie apartmány,  alebo byty s terasou či balkónom s výhľadom na Tatry – tu sa ceny šplhajú nad 120€ za noc v závislosti od veľkosti a výhľadu.

K týmto cenám treba pripočítať prípadné poplatky za wi-fi, upratovanie, parkovisko. Netreba ani zabúdať na povinnosť platiť miestnu daň, ktorá je od 1. marca vo výške 3,50€/dospelú osobu, oslobodení sú dôchodcovia a osoby do 18 rokov. 

Pri dlhodobejšom pobyte je možné dohodnúť aj nižšie ceny. Výhodou ubytovania na súkromí je flexibilita pri krátkodobých rezerváciách.

Aké sú výhody ubytovania na súkromí v porovnaní s hotelmi?

Medzi hlavné výhody ubytovania na súkromí v porovnaní s ubytovaním v hoteloch alebo penziónoch patria:

 • Nižšia cena – ubytovanie na súkromí je v priemere o 20-40% lacnejšie než v klasických zariadeniach.
 • Väčšia intimita- ubytujete sa priamo v domácnosti či byte, čím máte väčší pocit súkromia ako v hoteloch.
 • Absencia poplatkov za služby – nie sú zarátané raňajky či upratovanie izby do ceny.
 • Možnosť prestravovať sa priamo na ubytovaní, navariť si čo máte radi je veľkou výhodou.
 • Flexibilnejšie termíny – u súkromných prenajímateľov sa dá častejšie ubytovať aj na kratšie časové obdobia.
 • Autentickejšia tatranská atmosféra – bývate medzi miestnymi, vnímate ich rytmus života.
 • Viac priestoru – na súkromí často získate väčšiu izbu, apartmán alebo celý byt.
 • Lepšia poloha – mnohé súkromné ubytovanie sa nachádza v tichších štvrtiach blízko prírody.
Vila Katarina – Tatranská Lomnica

Pre tých, ktorým nevadí menej formálna obsluha a radi ušetria, je ubytovanie na súkromí v Tatrách vynikajúcou voľbou.

Nezabudnite si pobyt vopred  rezervovať, keďže záujem o ubytovanie v obľúbených tatranských osadách rastie každoročne. Nie je nič neobvyklé si pobyt rezervovať aj 6 mesiacov pred plánovaným príchodom.  Prajeme vám príjemne strávenú dovolenku v krásnych Vysokých Tatrách!

Odporúčiť
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIN
Zdieľať