Tatranské dobrodružstvá pre rodiny s deťmi: Tipy na výlety a zážitky

Vysoké Tatry sú plné krásnych miest, ktoré stojí za to navštíviť. Medzi najpopulárnejšie patrí napríklad Lomnický štít, Vodopády Studeného potoka, či napríklad prechádzka na Popradské pleso. Ak máte radi turistiku, odporúčame sa vybrať na túru na Rysy,  Východnú, či Vysokú. Veľmi obľúbenou je aj prechádzka na najvyššie položený hotel na Slovensku, Sliezsky dom s úžasnými scenériami vysokohorskej prírody.

Poďme sa ale pozrieť na to, kam všade možno na dovolenke vo Vysokých Tatrách zájsť na výlety.

Medzi najpopulárnejšie poznávacie výlety do 100 km patrí napríklad mesto Bardejov, ktoré je zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Môžeš tiež navštíviť Levoču, ktorá je známa svojou historickou architektúrou či majestátny Spišský hrad, ktorý je zapísaný v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO tiež. 

Ak máte radi prírodu, určite by ste mali navštíviť Národný park Pieniny. Tento park ponúka množstvo turistických trás, ktoré vedú cez krásne scenérie a ponúkajú úžasné výhľady. Skutočne pekným zážitkom je aj plavba na pltiach na rieke Dunajec, ktorá preteká cez park na hranici s Poľskom.

Výlety z Vysokých Tatier do 100 km

Bardejov

Mesto Bardejov sa nachádza v Prešovskom kraji a je zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Mesto je známe svojou historickou architektúrou a kultúrnym bohatstvom.

Historické centrum Bardejova spoločne s komplexom stavieb tvoriacich židovské suburbium zo začiatku 18. storočia bolo v roku 2000 zapísané do zoznamu – Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Bardejov ponúka množstvo aktivít pre turistov. Medzi najpopulárnejšie patrí návšteva Bardejovských kúpeľov, ktoré sú známe svojimi liečivými účinkami. 

Mesto Bardejov vylet z tatier

Pieniny

Národný park Pieniny sa nachádza na severnom Slovensku v Prešovskom kraji. Park je umiestnený východne od Pienin na hranici s Poľskom. Je to najmenší národný park na Slovensku s rozlohou 37,5 km² a ochranným pásmom o rozlohe 224,44 km².

Ak hľadáte zaujímavé miesta na výlet v Pieninách pre rodiny, či jednotlivcov, určite navštívte aj Červený kláštor. Tento kartuziánsky kláštor v srdci Pienin ponúka množstvo zaujímavých expozícií a gotických skvostov. Okrem toho, v okolí kláštora nájdete množstvo ďalších atrakcií, ktoré stojí za návštevu. Medzi najpopulárnejšie patrí rafting na Dunajci, cykloturistika, turistika, alebo plavba na plťke po rieke Dunajec

Pieniny-Dunajec

Spišský hrad

Spišský hrad sa nachádza v Prešovskom kraji a je zapísaný v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Hrad je se svojím pôdorysom 41 426 m² nejrozsiahlejší hradný komplex v strednej Európe a patrí medzi najväčšie hradné komplexy na Slovensku. Stojí na travertínovom kopci neďaleko od mesta Spišské Podhradie..

Spišský hrad je zrúcanina hradu, ktorá zaberá vrchol travertínovej kopy Spišský hradný vrch. Tvorí dominantu širokého okolia na hlavnom cestnom ťahu spájajúcom východoslovenské regióny Spiš a Šariš 1. Hrad je národnou kultúrnou pamiatkou a od roku 1993 je ako súčasť pamiatkového súboru Levoča, Spišský hrad a pamiatky okolia zapísaný v Zozname Svetového dedičstva UNESCO.

Spissky-hrad

Levoča

Mesto Levoča sa nachádza v tiež v Prešovskom kraji a patrí medzi turistické atraktívne miesta. Mesto je známe svojou historickou architektúrou a kultúrnym bohatstvom.

Historické centrum Levoče je zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Mesto ponúka množstvo aktivít pre turistov. Medzi najpopulárnejšie patrí návšteva Mariánskej Hory, ktorá je známa svojou dominantnou polohou nad mestom a ponúka úžasné výhľady na okolie. Ak máte radi prírodu, určite by ste mali navštíviť Národný park Slovenský raj. Tento park ponúka množstvo turistických trás, ktoré vedú cez krásne scenérie a ponúkajú úžasné výhľady.

Výlety v rámci Vysokých Tatier do 30 km

Vysoké Tatry ponúkajú množstvo aktivít pre rodiny s deťmi. Medzi najpopulárnejšie patrí návšteva AquaCity Poprad. Ak máte radi turistiku, odporúčame sa vybrať na túru na Rysy, Východnú, či  Vysokú. Pre rodiny s deťmi sú vhodné aj trasy s asfaltovým alebo štrkom spevneným povrchom, ktoré sú vhodné pre kočíky alebo ľudí so zníženou schopnosťou pohybu 1.(Popradské pleso, Velické pleso, Hrebienok…)

Vysoké Tatry ponúkajú aj množstvo zábavných atrakcií pre deti. Medzi najpopulárnejšie patrí Family Park Strachankovo v obci Ždiar. V zábavnom parku je pre rodiny s deťmi pripravených mnoho dobrodružstiev. Na návštevníkov sa tešia zvierací obyvatelia malej Goralskej farmy, ktorých sa deti môžu dotknúť a nakŕmiť ich.

V prípade ďaždivého počasie je lepšie zostať vo vnútri. Kam s deťmi počas upršaného počasia, máme tu zopár tipov, ako nezmoknúť.

Dinopark Tatry
Dinopark Tatry sa nachádza v Dolnom Smokovci a je prvým dinosaurím parkom s celoročnou prevádzkou na Slovensku. Okrem prehistorických tvorov tu nájdete aj trampolíny a nafukovacie hrady.

Galéria Dobrá Hračka (vnútri)
Galéria Dobrá Hračka sa nachádza v Tatranskej Lomnici a ponúka na ploche 500 m2 množstvo hier a atrakcií pre deti. Okrem toho tu nájdete aj obchod s netradičnými hračkami.

Chodník korunami stromov
Chodník korunami stromov sa nachádza v Bachledovej doline a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok z prechádzky medzi korunami stromov.

Horské stredisko Bachledka
Horské stredisko Bachledka sa nachádza v Ždiari a ponúka 12 zjazdoviek pre lyžiarov. Okrem toho tu nájdete aj ubytovanie, sánkovanie a bežkovanie.

Poliankovo/Pedal Planet (vnútri)

Poliankovo je digitálna galéria, kaviareň a obchod, ktorú nájdeš v Tatranskej Polianke vo Vysokých Tatrách. Na ploche asi 500 m2 Vám ponúka pekný vizuálny zážitok a pomocou moderných technológií Vám priblíži umenie. Digitálna galéria spája umenie s modernými technológiami ako je virtuálna realita, 3D projekcie, hologram, rozšírená realita či tieňohra. Uvidíte tu až 140 m2 projekčných plôch a 120 m2 zrkadiel. Výstava je doplnená aj o rôzne interaktívne prvky. Nájdete tu aj výstavu obrazov, ktoré sa rozhýbali pomocou rozšírenej reality ale aj rôznych zvukov. Súčasťou galérie Poliankovo je aj obchod s originálnymi suvenírmi a kaviareň, kde si môžete vychutnať skvelú taliansku kávu a iné nápoje. V lete si môžete posedieť na terase v spoločnosti nadrozmerného lúčneho koníka. Poliankovo má aj svoje múzeum šlapacích autíčok, ktoré sa nachádza v blízkosti galérie. Toto múzeum je jednou z najväčších zbierok šlapacích autíčok na svete a ponúka viac ako 120 exponátov. 

Tricklandia (vnútri)


Tricklandia je galéria v Starom Smokovci, ktorá ponúka 24 atrakcií s optickými ilúziami a trick-artovými obrazmi .

Zhrnutie:

Ako vidieť na území Vysokých Tatier sa zabavia najmenší, aj ich rodičia. Skvelé spoznávacie výlety, výlety v prírode, alebo atrakcie na územi Vysokých Tatier sú zaujímavým a zmysluplným trávením času s najbližšími. V našom článku sme určite nespomenuli všetky zaujímavé kúty regiónu. Ak máte vlastné tipy na výlety, radi sa necháme inšpirovať a poslúžime pri presunoch našim vozidlom.

Čo ponúkame?

  • Počas letnej sezóny vás odvezieme na rodinný výlet, 
  • V prípade potreby naplánujeme tematický výlet,
  • Zabezpečíme vstupenky, 
  • počkáme a bezpečne privezieme späť na ubytovanie

Min. počet výletníkov sú 4 osoby, maximálny 8 osôb. Pre viac informácií ohľadom prepravných služieb sa dozviete v tejto sekcií.

Zdroje použité v článku:

https://www.bardejov.sk/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Spi%C5%A1sk%C3%BD_hrad

https://www.tricklandia.sk/sk/home/

https://sk.wikipedia.org/wiki/Pieninsk%C3%BD_n%C3%A1rodn%C3%BD_park

Odporúčiť
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
Zdieľať